KRS: 0000022383

Nasi podopieczni

pschnm-avatar-A | Małgorzata Dałek - Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych Oddział Regionalny w Łodzi

Małgorzata Dałek

Diagnoza:
CIDP – przewlekła zapalna demielinizacyjna polineuropatia

Coś ode mnie:
Nazywam się Małgorzata Dałek. Od 2010 r. zmagam się z przewlekłą zapalną demielinizacyjną polineuropatią (CIDP). Jest to choroba neurologiczna o podłożu immunologicznym, uszkadzająca włókna ruchowe i czuciowe. Moja codzienność to osłabienia i niedowłady kończyn oraz zaburzenia czucia. Polineuropatia już kilkakrotnie pozbawiła mnie samodzielności, przykuwając do łóżka.

Jak możesz pomóc?

przekaż 1,5% podatku
KRS 0000022383
cel szczegółowy „Dla Małgorzaty Dałek

przekaż darowiznę, Bank PEKAO SA,
Nr konta: 02 1240 5585 1111 0000 4886 7407
tytułem: „Dla Małgorzaty Dałek”

Z całego serca DZIĘKUJĘ!

Od 2012 r. jestem pod stałą opieką neurologiczną Oddziału Klinicznego Neurologii Szpitala im. N. Barlickiego w Łodzi. Tam, razem z lekarzami, walczę o zdrowie, przyjmując co 3 tygodnie duże dawki dożylnych immunoglobin. Przebieg mojej choroby jest ciężki, a możliwości lecznicze ograniczone,  również z powodów hematologicznych.

Walczę jednak, by moje ciało chciało mnie słuchać. Dzięki wspaniałym lekarzom, zabiegającym o leki dla mnie, rehabilitantom próbującym postawić mnie na nogi i ogromnej determinacji, najmniejszy sukces i chwila stabilizacji dają siłę, by odnaleźć się w tej rzeczywistości i próbować żyć dalej.

Wiem, że ciężka i długa droga przede mną, a jedynie leki i ciągła rehabilitacja umożliwia mi upragnioną, choćby minimalną poprawę stanu zdrowia i powrót do większej niezależności.